Endodoncja

(leczenie kanałowe)

Endodoncja to gałąź stomatologii zachowawczej zajmująca się leczeniem zębów martwych oraz objętych nieodwracalnymi procesami zapalnymi. Zęby wymagające leczenia kanałowego mogą być wrażliwe na ciepło, zimno, ucisk, boleć samoistnie, może pojawić się obrzęk. Zdarza się również, że są bezobjawowe. Istotna jest prawidłowa diagnostyka i wprowadzenie odpowiedniego leczenia. 

Leczenie polega na usunięciu martwych tkanek z komory zęba oraz kanałów znajdujących się w korzeniach, odkażeniu a następnie szczelnym wypełnieniu.

Przed rozpoczęciem leczenia wykonujemy zdjęcie RVG, dzięki czemu lekarz jest w stanie wstępnie zorientować się w anatomii zęba – określić ilość kanałów i stopień ich zakrzywienia. Następnie wykonywane jest znieczulenie i zakładany koferdam – guma, która izoluje ząb i tworzy barierę zapewniającą suchość i zabezpieczającą pacjenta przed zakrztuszeniem się.

Dzięki mikroskopowi jesteśmy w stanie odszukać dodatkowe kanały i sprawnie przeprowadzić leczenie. Dysponujemy instrumentarium maszynowym, które umożliwia opracowanie kanałów tak, aby skutecznie je odkazi , co zapobiega nawrotom infekcji.

Leczenie kończymy wykonaniem zdjęcia RVG w celu potwierdzenia szczelnego wypełnienia kanałów do wierzchołków. Oprócz pierwotnego leczenia endodontycznego wykonujemy także: –

  • re-endo – ponowne leczenie kanałowe
  • usuwanie złamanych narzędzi
  • zamykanie perforacji
  • wybielanie zębów martwych

Zadzwoń i umów się na wizytę: (+48) 601 32 86 85

Nasze usługi

Leczenie Kanałowe

Protetyka

Zapraszamy na konsultację

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku 9:00-19:00

+48 601 32 86 85

+48 575 899 299

ul. Ruczaj 60, 30-385 Kraków